cerealin فرهنگ اسلامی دانشگاه دانشگاه

cerealin: فرهنگ اسلامی دانشگاه دانشگاه رشته های دانشگاهی صنابع متنوع صنایع فرهنگی صنایع اقتصادزا

گت بلاگز وب‌گردی مجازات راننده سرویس آزارگر , تبعید و شلاق

راننده سرویس یک موسسه آموزشی که پیش از این به اتهام آزار و اذیت دانش‌آموزی 12 ساله به دو بار اعدام محکوم شده است بود بعد از رد این احکام در دیوان عالی کشور

مجازات راننده سرویس آزارگر , تبعید و شلاق

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، 28 دی 93، مردی با پسر 12 ساله اش به یکی از کلانتری های جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران رفت و به ماموران گفت: «امروز پسرم با تاخیر از موسسه به منزل آمد. مدام گریه می کرد و رنگ صورتش زرد شده است بود. هنگامی که علت تاخیرش را پرسیدم، بغضش ترکید و گفت راننده سرویس او را در راه موسسه سوار کرده، با ترفندهای متفاوت به منزل اش برده و بعد از نشان دادن فیلم غیراخلاقی، مورد آزار و اذیت قرار داده است.»

عبارات مهم : پرونده
با ثبت این شکایت، راننده سرویس دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت. او کشاندن سعید به منزل و نشان دادن فیلم غیراخلاقی را پذیرفت ولی تجاوز را انکار کرد و گفت: «آن روز پسربچه به من گیر داد تا به منزل ام بیاید و فیلم غیراخلاقی ببیند. من عصبانی شدم. گفتم اگر پدرت بفهمد، تنبیه ات می کند ولی او اصرار کرد. مجبور شدم فیلم را نشانش بدهم ولی تجاوز نکردم.»

انکار متهم در حالی بود که مدارک پلیسی و تائیدیه پزشکی قانونی مبنی بر وقوع آزار و اذیت باعث شد تا کیفرخواست پرونده با عنوان «تجاوز به عنف» صادر شود و جهت پیگیری در اختیار شعبه 75 دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گیرد. قضات این شعبه بعد از چهار جلسه رسیدگی، تجاوز را محرز دانسته و متهم را به اعدام محکوم کردند ولی دیوان عالی کشور این رای را رد کرد و پرونده را جهت بررسی مجدد به شعبه هشتم دادگاه فرستاد.

پدر متهم در این شعبه گفت: «پسرم بعد از این اتفاق حساس شده است و آن روز کذایی هنوز در ذهنش باقی مانده هست. او تحت نظر روانپزشک است و زندگی مان جهنم شده است است.» سپس متهم با انکار دوباره آزار و اذیت گفت: «نمی دانم اصرار شاکی جهت این که بگوید به پسرش تجاوز شده، جهت چیست. آن روز من حمید را در خیابان دیدم و سوارش کردم. به درخواست خودش، او را به منزل ام بردم تا به دستشویی برود ولی هنگامی که بیرون آمد، از من خواست فیلم های مستهجن نشانش بدهم.»

قضات شعبه هشتم نیز بیانات متهم را نپذیرفتند و او را به اعدام محکوم کردند ولی دیوان عالی کشور بار دیگر این حکم را رد کرد و پرونده را جهت سومین بار به دادگاه برگرداند.

سرانجام در جلسه غیرعلنی چند روز پیش که با حضور متهم و شاکی در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، قضات وارد شور شدند و با توجه به انکار دوباره متهم و سایر مدارک موجود، او را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه و به دو سال تبعید و 99ضربه شلاق محکوم کردند.
منبع:جام جم
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | راننده | غیراخلاقی | تجاوز به عنف | آزار و اذیت | دانش آموزان | اعدام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog