cerealin فرهنگ اسلامی دانشگاه دانشگاه

cerealin: فرهنگ اسلامی دانشگاه دانشگاه رشته های دانشگاهی صنابع متنوع صنایع فرهنگی صنایع اقتصادزا

گت بلاگز اخبار حوادث اجرای حکم قطع دست دزد گوسفندان در زندان مشهد

چند سال قبل وقوع دزدی های متعدد در اطراف بعضی شهرهای استان خراسان رضوی و جنوبی، درحالی شروع شد که فرد یا افراد ناشناسی با تخریب شبانه در و دیوار منازل روستایی،

اجرای حکم قطع دست دزد گوسفندان در زندان مشهد

عبارات مهم : زندان

چند سال قبل وقوع دزدی های متعدد در اطراف بعضی شهرهای استان خراسان رضوی و جنوبی، درحالی شروع شد که فرد یا افراد ناشناسی با تخریب شبانه در و دیوار منازل روستایی، گوسفندان اهالی دِه را به دزدی می بردند.

خراسان نوشت: دامنه این دزدی ها هر روز به اطراف شهرهای دیگر کشیده می شد و موجب نگرانی روستاییان شده است بود. به همین علت ماموران انتظامی با صدور دستورات خاص قضایی ، تلاش گسترده ای را جهت شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این دزدی ها شروع کردند.

بررسی ماموران انتظامی همچنین براساس شکایت شاکیان، نشان می داد هر باری که دزد یا دزدان به آغل گوسفندان دستبرد می زنند تعداد زیادی از گوسفندان به دزدی می رود.

اجرای حکم قطع دست دزد گوسفندان در زندان مشهد

اگرچه در اثنای این دزدی ها، اموالی از قبیل سرویس طلا، موتورسیکلت و … نیز مورد دستبرد سارق یا سارقان قرار می گرفت ولی تحقیقات پلیس بیانگر آن بود که دزدی گوسفند، نشانه مهم دزدان از دستبرد به منازل روستایی و گاهی شهری است.

با جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل های کارشناسی، در نهایت ماموران انتظامی به سرنخ هایی رسیدند که نشان می داد جوان 28 ساله ای ، عامل مهم دزدی های مذکور است بنابراین، وی در یک عملیات هماهنگ و با کسب مجوزهای قضایی در سال 1390 دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

چند سال قبل وقوع دزدی های متعدد در اطراف بعضی شهرهای استان خراسان رضوی و جنوبی، درحالی شروع شد که فرد یا افراد ناشناسی با تخریب شبانه در و دیوار منازل روستایی،

این متهم درمراحل تحقیقات به 21 فقره دزدی احشام در چهار شهر استان های خراسان رضوی و جنوبی اعتراف کرد. با توجه به شکسته شدن حرز و چگونگی دزدی های این جوان 28 ساله که «علی – خ» نام دارد، کیفرخواست پرونده در یکی از شهرستان ها صادر شد و متهم در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفت. قاضی دادگاه کیفری با توجه به محتویات پرونده و بررسی دقیق همه جوانب دزدی های مذکور، رای به «قطع ید» و همچنین ردمال داد ولی این رای با اعتراض متهم، در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی مورد پیگیری دوباره قرار داده شد ولی قضات با تجربه دادگاه تجدیدنظر نیز با توجه به اسناد ودلایل محکمه پسند، رای این پرونده را مطابق با موازین شرعی و قانونی دانستند وحکم صادره را تایید کردند.

این گونه بود که رای قطعی دادگاه تجدیدنظر جهت اجرای حکم به یکی از شعبات اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال شد و بدهید ترتیب این حکم ساعت 9 صبح روز گذشته با نظارت قضات اجرای احکام، در محل زندان مرکزی مشهد به اجرا درآمد و دست سارقی که هم اکنون 34 ساله است زیر «گیوتین» قرار داده شد و قطع شد. با اجرای این حکم شرعی و قانونی، بلافاصله محکوم به مرکز درمانی انتقال یافت و مورد مداوا قرار گرفت.

اجرای حکم قطع دست دزد گوسفندان در زندان مشهد

واژه های کلیدی: زندان | خراسان | دادگاه | انتظامی | خراسان رضوی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog